Кметът на Кърджали инж.Хасан Азис се срещна с новия турски консул в Пловдив Шенер Джебеджи

Кметът на Кърджали инж.Хасан Азис се срещна с новия турски консул в Пловдив Шенер Джебеджи. Това стана на традиционния ифтар в ресторант „Русалка“. „Кърджали е символ на толерантността не само в България, а и на Балканите. Без значение на вяра и етнос ние всички живеем в мир и разбирателство тук и смятаме, че всички трябвада положим усилия, за да продължим в същия дух”, подчерта г-н Азис. Турският дипломат сподели , че срещата в Кърджали е една от първите откакто е на новия пост в Пловдив. Много кърджалийци се събраха на празнична вечеря по случай свещения за мюсюлманите празник Рамазан Байрам. Традиционният ифтар и тази година се организира съвместно от побратимените общини Кърджали и Османгази в Бурса. Сред гостите бяха кметът Мустафа Дюндар от южната ни съседка и председателят на Висшия мюсюлмански съвет Шабанали Ахмед. Празничаната вечеря уважиха и общински съветници Милан Миланов, Назми Мюмюн и Георги Кючуков от БСП, шефът на групата съветници от ГЕРБ Илия Илиев и независимият съветник д-р Марин Мухтаров.