По повод Международния ден на детето, доброволците на БЧК от клуб „Щастливи с нас“ към СУ „Христо Смирненски“ в село Черноочене създадоха празнична атмосфера за децата, като им подариха пъстри балони и карнавални маски. Инициативата имаше за цел да внесе радост и да подчертае значението на детството, като период на творчество, игри и безгрижие.
Ръководството на училището поздравява всички деца с пожелание за здраве, усмивки и смели мечти, както и за успешно и щастливо детство.
В навечерието на лятната ваканция учениците участваха и в националната превантивна кампания „Ваканция, здравей! Да играем безопасно!“, реализирана от служители на МВР и Детска педагогическа стая в рамките на Националната програма „Работа на полицията в училищата“.
По време на срещата чрез практически демонстрации и беседи децата си припомниха основните правила за безопасност при движение с велосипед, на улицата, както и при игри и спортни дейности. Акцент беше поставен върху отговорното поведение и вниманието като ключови фактори за една спокойна и безаварийна ваканция. Секретарят на Община Черноочене инж. Рушен Фейзула връчи награда на участвалите ученици в кампанията.
Ръководството на училището изрази благодарност към представителите на МВР и Общинското ръководство за съдействието и предоставените ценни съвети.
Исмет ИСМАИЛ
