Земляци от Женда се събраха за традиционна среща

В чернооченското село Женда се проведе традиционната земляческа среща, която събра жители и потомци на селото от различни краища на България и от Република Турция.

Събитието започна с молебен за здраве и благополучие, отслужен от местни духовници. Присъстващите се насладиха и на красивите гледки към Поддържан резерват „Къзълчърпъ”, известен със своите вековни гори.

Организаторите, водени от кмета на селото Рахим Идриз, осигуриха и традиционен курбан, приготвен от местен готвач.

Въпреки че в селото днес живеят едва около десет семейства, ежегодната среща събира десетки земляци и гости, които поддържат връзката си с родното място.