Личните карти на 11000 жители на областта изтичат до края на годината, сочи статистиката на ТЗ “Български документи за самоличност”. В срок до 1 месец от изтичането на срока гражданите са задължени да подадат заявления за нови документи. При нарушаване на този срок санкцията е от 20 лв. до 150 лв. Призоваваме гражданите, документите на които подлежат на смяна, да не изчакват последните дни, за да не се налага да чакат на опашки при евентуални струпвания пред паспортните гишета.
