11000 души от Кърджалийско трябва да си сменят личните карти до края на януари

Личните карти на 11000 жители на областта изтичат до края на годината, сочи статистиката на ТЗ “Български документи за самоличност”. В срок до 1 месец от изтичането на срока гражданите са задължени да подадат заявления за нови документи. При нарушаване на този срок санкцията е от 20 лв. до 150 лв. Призоваваме гражданите, документите на които подлежат на смяна, да не изчакват последните дни, за да не се налага да чакат на опашки при евентуални струпвания пред паспортните гишета.