Арда с първа победа в Суперлигата

Спорт

Тимът на Арда (Кърджали) записа първа победа за новия сезон в Суперлигата при мъжете. Волейболистите на Иван Халачев се наложиха като гости над Славия (София) с 3:1 (25:16, 25:15, 14:25, 25:23) в двубой от трети междинен кръг, изигран в зала „Панайот Пондалов“ в столицата, пише „Бг волейбол“.

След този успех състезателите от родопския град са осми с 3 точки (1 победа, 2 загуби), „белите“ са 11-и с 0 точки, един спечелен гейм (3 поражения).

След бързи два гейма за Арда, в третия домакините поведоха с 14:4 и 16:7 и го спечелиха с разлика, като оставиха съперника на 13 точки. С това домакините намалиха пасива си на 1:2 гейма. В решителната четвърта част „белите“ бяха равностойни с противника на моменти, но  гостите успяха да наложат волята си и да вземат първите си три точки.

В следващия кръг Арда среща Черно море у дома, а Славия гостува на шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас). Двубоите са на 2 ноември (събота).