ФК Арда 1924 спечели детския турнир за Купата на АБФ в Момчилград

Спорт

Отборът на ФК Арда 1924 (Кърджали) спечели безапелационно детския футболен турнир за Купата на Асоциацията на българските футболисти, който приключи днес в Момчилград. Надпреварата бе за деца до 12-годишна възраст и е част от Националната програма „Децата и футболът“.

Във финала ФК Арда 1924 разгроми отбора на Левски (Крумовград) с 4:1 и вдигна шампионската купа.

Състезанието се проведе под патронажа на кмета на Момчилград Сунай Хасан, който лично награди победителите.

Третото място в турния зае отборът на Родопи 1935 (Момчилград), който в малкия финал победи убедително Искра (Черноочене) с 4:0. На 5-а позиция приключи ФК Арда 999 (Кърджали) след минимален успех с 1:0 над съгражданите си от ПФК Арда 1924.

Седмото място бе за младите таланти на Граничар (Кирково), които надиграха ФК Кинекс (Кърджали) с 2:1.

Ето и как завършиха двубоите за разпределение на местата от 9-о до 16-о:

Златоград – Перперикон 3:1

ФК Кърджали – ФК Юнак (Ардино) 2:0

ФК Върбица (Бенковски) – ФК Здравец (Груево) 1:0

ФК Джебел – ФК Мост (село Мост) 2:3

Всички участници получиха пълна футболна екипировка и футболни топки, осигурени от организаторите на турнира. Освен това на индивидуалните призьори бяха връчени специални предметни награди, осигурени от генералния спонсор на Националната програма „Децата и футболът“ – Кока-Кола.

В награждаването на децата, освен кметът на Момчилград Сунай Хасан, участваха още зам.-кметът Мехмед Мехмед, председателят на областния съвет на БФС Тургай Али, генералният секретар на Асоциацията на българските футболисти Георги Бойчев и шефът на Съдийската комисия към ОбС на БФС Ангел Бакалов.

Ето кои спечелиха индивидуални награди в турнира:

  • най-добър вратар – Урбай Халибрям (Арда 1924)
  • най-добър защитник – Ервин Юсеин (Родопи Момчилград)
  • най-добър полузащитник – Николай Желев (Искра)
  • най-добър нападател – Епе Ергюн (Родопи Момчилград)
  • голмайстор – Денислав Палазов 10 гола (Левски Крумовград)
  • най-техничен състезател – Селин Шериф (Родопи Момчилград)
  • най-полезен състезател – Сертан Сезгин (Арда 999)
  • най-добър състезател на турнира – Хакан Йялмъз (Арда 1924)
  • най-добър треньор – Нури Мехмед (Искра Черноочене)

Вашият коментар