Падналите дъждове на територията на
община Джебел активираха свлачища в района на четири села, съобщи зам.кметът Хюсеин Мустафа. Багери работят в момента и разчистват край Припек, където свлачищната маса е голяма.
Паднала земна маса има и в кметствата Търновци, Великденци и Козица. Придошлата река пък е отнесла част от пътния участък на моста към село Софийци. Спасителни екипи почистват канавките за отводняване. Водите на река Върбица са залели помпената станция в Загорско.
/ Поройните дъждове отнесоха част от пътя за Софийци/
Без вода са жителите на Джебел, Душинково, Рогозче и Великденче. Очаква се в тези населени места да няма вода поне 2-3 дена, заяви Хюсеин Мустафа. Очаквайте още
новини за бедствията от порйните дъждове в региона.
Даниела ТАШКОВА
