СУ „Йордан Йовков“ за първи път домакин на Великденското математическо състезание и с отлични резултати от надпреварата

В СУ „Йордан Йовков“ се състоя награждаването на участниците във Великденското математическо състезание, като учебното заведение за първи път бе домакин на престижната надпревара за ученици от I до X клас. Форумът се организира от Съюза на математиците в България – секция „Изток“, съвместно със секция Кърджали, и събра стотици млади математици от цялата област.

Официални гости на събитието бяха началникът на Регионалното управление на образованието – Кърджали г-жа Ангелина Костова и старши експертът по математика г-жа Емел Бабаева, които поздравиха участниците и наградените ученици за постигнатите резултати.

Бяха връчени общо 36 медала на участниците, класирани съответно на първо, второ и трето място. Възпитаниците на СУ „Йордан Йовков“ се представиха отлично, като завоюваха общо осем медала. Първо място спечели Ерен Емин от I „а“ клас. С втори места бяха отличени Есила Сеид от VII „а“ клас и Христо Георгиев от VIII „а“ клас. Трети места завоюваха Симеон Антонов от I „а“ клас, Михаела Иванова от III „а“ клас, Елиф Мустафа от IV „а“ клас, Сияна Николова от VI „а“ клас и Мелиса Расимоглу от VII „а“ клас.

Грамоти за отлично представяне получиха Петко Георгиев, Валентино Топчиев, Калоян Коджабашев и Амир Аптула от I „а“ клас, Мейра Бекир от III „а“ клас и Александър Кючуков от VI „а“ клас.

С грамоти за много добро представяне бяха наградени Аяз Исмаил и Петър Ангелчев от I „а“ клас, Антоан Колев и Ърмак Юмер от II „а“ клас, както и Ердем Дурмуш от IV „а“ клас.

Интересът към състезанието беше изключително голям. В него участваха общо 529 ученици от цялата област, като 359 от тях се явиха в училището домакин. Надпреварата се проведе паралелно в четири общини – в Крумовград в СУ „Васил Левски“, в Кирково в СУ „Отец Паисий“, в Момчилград в СУ „Н. Й. Вапцаров“ и в ОУ „Д-р Петър Берон“. Проверката на писмените работи беше извършена от членове на СМБ – секция Кърджали.

Форматът за учениците от I до IX клас включваше 15 тестови задачи с избираем отговор, като само един от четирите възможни отговора беше верен. Четвъртият вариант – „друг отговор“, се приемаше за правилен единствено при записан коректен резултат. За учениците от VII и X клас задачите бяха подготвени във формат, близък до този на националното външно оценяване.

Организаторите отчетоха успешното провеждане на състезанието и подчертаха, че подобни инициативи стимулират интереса на учениците към математиката, развиват логическото им мислене и насърчават стремежа им към знания и високи пости

В СУ „Йордан Йовков“ се състоя награждаването на участниците във Великденското математическо състезание, като учебното заведение за първи път бе домакин на престижната надпревара за ученици от I до X клас. Форумът се организира от Съюза на математиците в България – секция „Изток“, съвместно със секция Кърджали, и събра стотици млади математици от цялата област.

Официални гости на събитието бяха началникът на Регионалното управление на образованието – Кърджали г-жа Ангелина Костова и старши експертът по математика г-жа Емел Бабаева, които поздравиха участниците и наградените ученици за постигнатите резултати.

Бяха връчени общо 36 медала на участниците, класирани съответно на първо, второ и трето място. Възпитаниците на СУ „Йордан Йовков“ се представиха отлично, като завоюваха общо осем медала. Първо място спечели Ерен Емин от I „а“ клас. С втори места бяха отличени Есила Сеид от VII „а“ клас и Христо Георгиев от VIII „а“ клас. Трети места завоюваха Симеон Антонов от I „а“ клас, Михаела Иванова от III „а“ клас, Елиф Мустафа от IV „а“ клас, Сияна Николова от VI „а“ клас и Мелиса Расимоглу от VII „а“ клас.

Грамоти за отлично представяне получиха Петко Георгиев, Валентино Топчиев, Калоян Коджабашев и Амир Аптула от I „а“ клас, Мейра Бекир от III „а“ клас и Александър Кючуков от VI „а“ клас.

С грамоти за много добро представяне бяха наградени Аяз Исмаил и Петър Ангелчев от I „а“ клас, Антоан Колев и Ърмак Юмер от II „а“ клас, както и Ердем Дурмуш от IV „а“ клас.

Интересът към състезанието беше изключително голям. В него участваха общо 529 ученици от цялата област, като 359 от тях се явиха в училището домакин. Надпреварата се проведе паралелно в четири общини – в Крумовград в СУ „Васил Левски“, в Кирково в СУ „Отец Паисий“, в Момчилград в СУ „Н. Й. Вапцаров“ и в ОУ „Д-р Петър Берон“. Проверката на писмените работи беше извършена от членове на СМБ – секция Кърджали.

Форматът за учениците от I до IX клас включваше 15 тестови задачи с избираем отговор, като само един от четирите възможни отговора беше верен. Четвъртият вариант – „друг отговор“, се приемаше за правилен единствено при записан коректен резултат. За учениците от VII и X клас задачите бяха подготвени във формат, близък до този на националното външно оценяване.

Организаторите отчетоха успешното провеждане на състезанието и подчертаха, че подобни инициативи стимулират интереса на учениците към математиката, развиват логическото им мислене и насърчават стремежа им към знания и високи пости.

Арда нюз