Общинският съветник от Възраждане Георги Дяков не пропуска да натрупа червени точки в социалните мрежи, плюейки общинския съвет и община Кърджали. Последният рефрен на фейсбук-политика е свързан с отменените от административния съд текстове на общинска наредба, касаещи Синята зона в града.
„Уважаеми съграждани, когато ние от Възраждане се обявихме срещу Синя Зона, когато искахме адекватни промени, когато говорехме, че това е грабеж на гражданите с допълнителен данък бяхме изкарвани некомпетентни от служители и юристи на общината.
Ето обаче, че сме били прави с Анета Георгиева!
В продължение на 8 месеца са таксувани и глобявани жителите и гостите на града ни НЕЗАКОННО !
Сега вече всеки може да си потърси правата!
Ние от Възраждане винаги сме били на страната на хората и винаги сме работили в техен интерес ! И това няма да се промени, може да разчитате на нас!“, написа Георги Дяков в партийната фейсбук група „Мисия Кърджали“.
От съдебното решение обаче става ясно друго. В него се казва: „Според приложените извлечения от Протокол №7/25.04.2024 г. и Протокол №8/27.06.2024 г. от проведени заседания на ОбС-Кърджали, Решение №№119/25.04.2024 г. и Решение №133/27.06.2024 г. на ОбС-Кърджали са приети с поименно гласуване, с 41 гласа „за“, от присъствалите при гласуването 41 общински съветници /какъвто е и общият брой на общинските съветници в ОбС-Кърджали/“. Само да припомним, че общинските съветници на Кърджали са 41. А това означава, че отменените текстове са гласувани единодушно от всички избраници и то поименно, включително и от Георги Дяков, когото в Общинския съвет наричат Гошо Интелекта. Прозвището му беше дадено след като сензационно пак в социалните мрежи обяви, че се е посъветвал с изкуствен интелект за изграждането на околовръстен път на Кърджали. Георги Дяков твърдеше, че завършването на мащабния проект, който кърджалийци очакват от години, ще струва има-няма 12 милиона лева.