Бързи производства в РУП-Кърджали са образувани срещу двама водачи, установени да управляват автомобили след употреба на алкохол. На бул.”Христо Ботев” в областния център е бил спрян за проверка лек автомобил “Алфа Ромео” с водач М.Г./24/. Алкохолната проба на шофьора, измерена с техническо средство, е отчела 1,29 промила. Взета е кръв за химически анализ. Шофьорът е задържан в РУП-Кърджали. 1,37 промила е отчел тестът за алкохол на Б.Л./21/. Той се е движил с лек автомобил “Опел” и е бил проверен на ул.”Булаир” в Кърджали. Издаден е талон за медицинско изследване и е взета кръв за химически анализ. Водачът е задържан в полицейското управление.
