Пет поредни дни ОЦК ни обгазява със серен диоксид

Кърджали и близките села са били обгазявани пет поредни дни от ОЦК, като в единия от дните / 4 ноември/ е отчетено превишение с 3.14 пъти над допустимите норми на серен диоксид във въздуха.Това сочат официалните дани на РИОСВ- Хасково. Причина за замърсения въздух са емисии от „ОЦК” АД. На 3 ноември превишението е било с 1,62 пъти над допустимите стойности, на 4 ноември с доста тревожните 3,14 пъти, на 5 ноември с 1,80 , на 6 ноември с 1,62 и на 7 с 1,52 пъти. На 1 и 2 ноември пък е имало превишения на алармения праг на фини прахови частици.

Байрам БАЙРАМ