Нова победа за АРДА II, юношите на клуба показват израстване

Спорт

Юношеските отбори от Академията на ПФК АРДА изиграха поредните си срещи от първенствата към БФС в Зона Пловдив. Доста интересна и с много попадения бе срещата от 11-ти кръг на първенството при юноши старша възраст между АРДА U19 и Спартак 1947 Пд. Двубоят се игра на терена в Черноочене и завърши при резултат 2:3. Гостите от Пловдив реализираха своите попадения през първото полувреме, през което обаче и нашите момчета имаха положения за гол. След почивката обаче играчите водени от Емил Щерев показаха много хъс за игра и създадоха доста положения пред вратата на гостите. Нашият вратар Рамадан Юзеир на няколко пъти се намеси отлично и успя да запази вратата от нови попадения. В последните десет минути на мача стана крайно интересно. Първо Борис Лозев успя да изравни, след като се озова сам срещу стража на Спартак. Малко след това обаче дойде и перфектната комбинация с едно докосване, след което Керимджан Игнатов се озова в отлична позиция и възстанови равенството. В последната минута обаче след бърза контраатака пловдивчани успяха да вкарат още един гол за крайния успех. В класирането АРДА U19 е на 11-то място с 9 точки, но с 3 мача по-малко.