АРДА загуби от ЦСКА с 3:0

Спорт

Отборът на АРДА стартира тазгодишното си участие в efbetЛИГА с гостуване на ЦСКА в София. Срещата на ст. Българска армия започна равностойно, като играчите на Александър Тунчев първи стигнаха до сериозно положение. В 23-ата минута Светослав Ковачев пое топката около границата на наказателното поле и с много точен удар я прати в горния ляв ъгъл, но стражът на домакините успя да избие топката в ъглов удар. В 30-ата минута Милен Желев получи втори жълт и съответно червен картон. В 40-ата минута Васил Симеонов спаси опасен удар на играч на ЦСКА. В последната минута на първото полувреме Маурисио Гарсес засече топката с глава след изпълнение на ъглов удар и откри резултата.

След почивката в 52-ата минута отново Гарсес бе точен и покачи на 2:0. Няколко минути по-късно пак той се разписа за 3:0. В 80-ата минута Ласана Ндиайе, който направи официален дебют с фланелката на АРДА бе изведен сам срещу Бусато, но малко не му достигна да го преодолее. Така двубоят завърши при резултат ЦСКА – АРАД 3:0. В следващия кръг АРДА приема Берое, като срещата е на 18 юли от 20:45ч.