Лудогорец разгроми АРДА с 4:1

Спорт

Шампионът на България Лудогорец разгроми Арда Кърджали с 4:1 в мач от 17-ия кръг на Първа лига. Със спечелените три точки тимът на Станислав Генчев събра актив от 39 и вече има аванс от 10 пред втория Черно море, но тепърва предстои и мачът на ЦСКА срещу Локомотив София. Отборът на Славко Матич пък остана на девето място с актив от 18 пункта!

Гостите от Кърджали започнаха много надъхано двубоя и още в първата минута можеха да поведат, но ударът на Спас Делев мина на косъм от лявата греда на Лудогорец. Натискът на Арда сякаш ядоса лидера в класирането и Икоко даде старт на головата фиеста в седмата минута, а 20 по-късно Сотириу покачи на 2:0.

Десет минути преди края на първото полувреме Спас Делев върна своя отбор в мача с красив гол, но кипърският нападател на Лудогорец побърза да възстанови аванса на „орлите“ от 2 гола в 41-ата минута. След час игра в Разград Кирил Десподов блесна с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар от малък ъгъл и така окончателно уби интригата в срещата.

Интересно е да се отбележи, че Арда владееше повече топката в хода на мача и създаде доста работа на футболистите в зелено. Израстването на тима при новия треньор Славко Матич е видимо!

В следващия кръг (5.12.) Арда Кърджали приема Царско село.