АРДА стартира с равенство новото първенство

Спорт

Отборът на АРДА завърши наравно 0:0 като гост на Ботев Враца, в среща от първия кръг на efbetЛИГА. През първото полувреме и двата отбора залагаха на сигурни подавания и атаки. Първото по-сериозно положение бе в 20-ата минута, когато Бабунски шутира от далечно разстояние, но Васил Симеонов успя да парира удара му. До края на първото полувреме и двете единайсеторки се опитаха да разчупят двете нули на таблото, но при този резултат завърши полувремето.
След почивката в 55-ата минута Светослав Ковачев бе близо до отбелязване на гол, но ударът на Светослав Ковачев попадна право в ръцете на стража на домакините. Минута по-късно Жуниньо също отправи опасен удар, но топката мина близо до страничния стълб. Натискът на играчите на АРДА продължи и опасни положения създадоха Руменов и Жуниньо, но до попадение така и не се стигна, а двата отбора си разделиха по една точка на старта на първенството.

Отборът на АРДА ще гостува на 29 юли в Израел, където ще изиграе срещата реванш от УЕФА Лига на конференциите. Срещата е на 29 юли от 20:00ч. българско време.