„Здравей, лято! Здравей, ваканция!”

Под мотото „Здравей, лято! Здравей ваканция” премина традициония празничен концерт по случай Първи юни – Международен ден на детето, който бе организиран от Обшина Кърджали и Обединен детски комплекс. Той успя да събере стотици пред паметника на Освободителите, които наблюдаваха едно прекрасно представление.

Малчуганите от оздравителна градина „Дъга” откриха концерта с песничка, а приятелите им ОДЗ „Орфей” ги подкрепиха с великолепен танц.

Особено впечатление направиха малките танцьори от ЦДГ „Баба Тонка”, които изиграха „Фламенго” и събраха аплодисментите на публиката. Участие в празничният концерт взеха още: детска градина „Щастие”, ОДЗ „Детелина”, ОДЗ „Максим Горки”, ОДЗ „Вяра, надежда и любов”, ЦДГ „Чайка” и ЦДГ „Здравец”. Всички уастници получиха награди от община Кърджали.

След програмата забавленията продължиха с игри-кътове: „Рисунки на асфалт”, „Малки таланти” – микрофона е ваш, „Карнавал” рисуване на лицата от деца от школата по рисуване в ОДК и други много забавни игри. За всички малчугани имаше лакомства, които бяха осигурени от община Кърджали и Ротари клуб, а фирма „Еском” раздаде 500 балона на щастливите дечица.

Байрам БАЙРАМ