АРДА е на полуфинал за Купата на България!

Водещи, Спорт

Арда се класира на полуфиналите на Купата на България. Кърджалийският тим победи ФК ЦСКА 1948 с 1:0 на Националния стадион в двубой от осминафиналите в шампионата.

Така отборът на Николай Киров стана вторият отбор, който си осигури място сред четирите най-добри в турнира.

Единственото попадение в срещата бе дело на Спас Делев, който се разписа в 55-ата минута.

Срещата започна с доста борба от страна на двата отбора. В 7-ата минута, Васил Шопов центрира, Бастунов вкара топката в мрежата с глава, но попадението не бе зачетено заради засада.

Домакините създадоха няколко опасни положения, на Сините от Кърджали владееха инициативата.

В 55-ата минута дойде победния гол за АРДА. Спас Делев засече с глава успоредно центриране на Тонислав Йорданов и вкара топката в мрежата на Наумов за 0:1.

Седем минути преди края на редовното време, Иванов свали висока топка и я подаде към Юсеин, който стреля опасно, но вратарят на АРДА Иван Караджов спаси.