25 са кандидатите за едно депутатско място в Кърджали

Водещи, Избори 2021

Почти 25 са кандидатите за всяко от 5-те депутатски места в 9-ти многомандатен избирателен район – Кърджали. Това сочи справката от регистрациите на партии и коалиции в Районната избирателна комисия. Общо 124 кандидати за народни представители са включени в 31 листи. Само 4 партии и коалиции са подали по 10 имена с кандидати – ДПС, ГЕРБ, БСП и „Републиканци за България“. 5 от партиите имат само по един кандидат.
Ето пълния списък на регистрираните за участие в изборите партии и коалиции и кандидатите им.

1. ПП „ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“
Делчо Петков Янков
Георги Петков Георгиев

2. КП „НИЕ, ГРАЖДАНИТЕ“
Велин Стефанов Кръстев
Михаил Иванов Михайлов

3. ПП „БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН СЪЮЗ „НОВА ДЕМОКРАЦИЯ“
Мирослав Иванов Иванов

4. КП „БСП за БЪЛГАРИЯ“
Петя Димчева Михалевска
Есен Ясенова Устренска
Георги Тончев Кючуков
Костантина Илиева Карабоюкова
Венелин Емилов Башев
Надежда Атанасова Тодорова
Мария Тодорова Милушева
Теодора Янчева Каракостова
Марияна Делчева Ликова
Милко Петров Багдасаров

5. ПП „ВЪЗРАЖДАНЕ“
Пламен Панайотов Пасков
Георги Николаев Георгиев
Лилия Росенова Тодорова
Марин Георгиев Филипов
Даниел Христов Леков

6. ПП „АБВ (Алтернатива за българско възраждане)“
Пламена Пламенова Заячка
Марчела Красимирова Сотирова

7. ПП „АТАКА“
Георги Николов Чичев
Стела Василева Каракиркова

8. ПП „КОНСЕРВАТИВНО ОБЕДИНЕНИЕ НА ДЕСНИЦАТА“ /ПП „КОД“/
Живко Ташев Димитров

9. ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“
Мустафа Сали Карадайъ
Хасан Азис Исмаил
Ресми Мехмед Мурад
Мукаддес Юсуф Налбант
Байрам Юзкан Байрам
Адлен Шукри Шевкед
Юсеин Велиайдин Ахмед
Сейфи Сабри Мехмедали
Павлин Павлов Кръстев
Абидин Мехмед Хаджимехмед

10. ПП „БЪЛГАРСКА ПРОГРЕСИВНА ЛИНИЯ“
Валери Владимиров Попов

11. КП „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“
Вилдан Байрямова Руфатова
Радослав Иванов Милев
Левент Ахмед Хасан
Евелина Миткова Календжиева
Шукри Байрам Мехмедали
Агоп Киркор Узунбохосян
Елена Ташева Шукерска
Емилия Александрова Георгиева
Стоян Георгиев Стоянов

12. ПП „Възраждане на Отечеството“
Мирослав Ивайлов Митков
Емил Венков Николов
Иван Колев Герджиков

13. КП „ДВИЖЕНИЕ ЗАЕДНО ЗА ПРОМЯНА“
Александър Цветанов Гарибов
Ахмед Ахмед Али
Борис Николаев Къркеланов
Николай Антонов Радев
Христо Руменов Станев
Александър Стоянов Бахчеванов

14. ПП „БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ – БНО“
Владимир Янков Иванов
Венцислав Стефанов Чаушев
Божидар Ценков Карталов
Емил Стефанов Андреев
Асен Андреев Митев

15. ПП „НАЦИЯ“
Георги Стефанов Вълев

16 ПП „МИР“
Георги Петров Славчев
Екатерина Райкова Джурова
Десислава Любомирова Стоимчева – Коларска

17. КП ГРАЖДАНИ ОТ ПРОТЕСТА
Димитрина Траянова Боева
Вергиния Василева Костадинова
Марин Иванов Абрашев

18. КП „ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!“
Максим Колев Генчев
Елена Георгиева Костова – Петкова
Стоян Петков Георгиев
Нургюн Рамадан Мехмед
Десислава Христова Кардашлъкова
Венцислав Георгиев Николов
Красимир Петков Бибиновски
Денислав Желев Генчев

19. ПП „Глас Народен“
Стефан Йорданов Димитров
Исмет Мустафов Кехайов
Божидар Иванов Колев

20. ПП „Движение на непартийните кандидати“
Васил Трифонов Тосев
Татяна Даниелова Филипова

21. ПП „РЕПУБЛИКАНЦИ ЗА БЪЛГАРИЯ“
Илия Сотиров Илиев
Рашит Шукри Рашит
Кристиана Венциславова Рушанова
Росица Милчева Черкезова
Милен Валентинов Манделев
Дженк Сейфи Юсеин
Мариана Димитрова Милева
Михаил Янков Янев
Дурсун Мюмюн Ахмед
Севим Сали Салиф

22. ПП „ПРАВОТО“
Стефан Атанасов Куртев
Валери Богданов Бонев

23. ПП „Благоденствие-Обединение-Градивност“
Антон Олег Лашев
Димитър Петров Ройбов

24. КОАЛИЦИЯ „ПАТРИОТИЧНА КОАЛИЦИЯ – ВОЛЯ И НФСБ“
Ирина Юлий Абаджиева – Репуц
Венера Божидарова Тодорова
Ангел Недялков Матушев
Ръдван Мехмед Халил

25. ПП „Партия на ЗЕЛЕНИТЕ“
Никола Танчев Николов
Асен Никол Караманчев

26. ПП „ОБЩЕСТВО ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ“
Фердун Сабри Ариф
Михаил Костадинов Влахов

27. ПП „БЪЛГАРСКИ СЪЮЗ ЗА ДИРЕКТНА ДЕМОКРАЦИЯ“
Ерхан Сами Мустафа
Айтен Бейсим Осман
Дияна Йорданова Колева

28. КП ГЕРБ – СДС
Цвета Вълчева Караянчева
Никола Светозаров Чанев
Въльо Ангелов Ангелов
Ервин Енвер Хасан
Асен Славчев Тюрдиев
Адам Драганов Персенски
Асие Мустафа Мурад
Мехмед Сабахтин Хасан
Николай Велев Дочев
Гроздан Делчев Колев

29. ПП ”ИМА ТАКЪВ НАРОД”
Васил Йорданов Георгиев
Юлия Георгиева Чортленева
Яна Николаева Делчева
Виктор Станиславов Луков
Виолета Иванова Джарова
Наско Славчев Сапунджиев
Николай Димитров Илчев
Христо Иванов Радев

30. ПП „БЪЛГАРСКА ПРОГРЕСИВНА ЛИНИЯ“
Валери Владимиров Попов

31. ПП ”ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ”
Мариан Стефанов Христов