„Арда” надигра „ Ботев“ /Враца/ с 3:2 и записа девета победа в Първа футболна лига

Водещи, Спорт

„Арда“ победи с 3:2 „Ботев“ /Враца/, с което записа деветата си победа в Първа футболна лига. Така кърджалийският тим се изкачи и на трето място във временното класиране с един мач повече от отбора на „Локомотив” /Пловдив/, който до момента заемаше тази позиция. Днес пловдивчани посрещат на свой терен лидера в класирането „Лудогорец” /Разград/.

Резултата на стадион „Арена“откри в 4 минута Жуниньо след грешка в защита на Аласан Н Диайе. В 29-тата минута отново след негова грешка Пламен Крумов отправи удар с глава и отбеляза второто попадение за „Арда“. В 73-тата минута гостите намалиха резултата с гол на Даниел Генов след грешка на домакините при организирането на атака. В 81 минута Чавдар Ивайлов изравни. В 85-тата минута Спас Делев донесе победата на „Арда”. Заради втори жълт картон в 35-тата минута от игра беше изгонен Аласан Н Диайе. До края на мача гостите останаха с намален състав.