Край на първото полувреме: 1:0 за АРДА срещу ЛЕВСКИ

Водещи, Спорт

Арда и Левски се оттеглиха на почивката при резултат 1:0 в мач от втория кръг в efbet Лига. Иван Коконов изведе домакините напред в резултата. Срещата е историческа, тъй като е първата, която се играе на осветление в Кърджали.

Домакините стартираха агресивно, но първото положение бе за столичани. Още във 2-ата минута Здравко Димитров нахлу в наказателното поле и стреля под гредата, което принуди Васил Симеонов да избива решително в ъглов удар.

Веднага след това Спас Делев бе намерен в наказателното поле на столичани, но бе затворен умело от защитата на Левски.

В 8-ата минута Арда шокира Левски. След отлична атака през центъра, Спас Делев изведе Иван Коконов в наказателното поле. Крилото овладя и с точен удар в долния десен ъгъл откри резултата – 1:0.

Първите минути на двубоя минаха под диктовката на Арда. Домакините умело се възползваха от ентусиазма на публиката и успяха да притиснат съперника си. От своя страна „жълтите“ в този мач опитаха постепенно да успокоят темпото и да спечелят контрола на топката.

Последваха активни минути за гостите, но това не водеше до положения пред Васил Симеонов. Такива създаваха Арда пред вратата на Николай михайлов. Спас Делев се пребори с Живко Атанасов. Нападателят стреля, но топката попадна в тялото на бранителя.

В 19-ата минута Живко Атанасов върна неразчетено кълбото към капитана на Левски, но стражът се намеси решително пред атакуващият го Иван Коконов. Началото на мача показа доста проблеми в състава на столичани, които не успяваха да се задържат по-дълго в пловината на Арда.

Малко след това Паулиньо бе намерен в наказателното поле. Крилото овладя и стреля, но изстрелът му премина над вратата.

В 23-ата минута след изпълнение на ъглов удар, Живко Атанасов стреля с глава в ръцете на Васил Симеонов.

Арда отговори мигновено. Домакините застрашиха вратата на Николай Михайлов след изпълнение на корнер. Емил Мартинов стреля с глава, но покрай десния страничен стълб.

Почивката за освежаване с вода дойде при атакуваща игра за Левски. Но столичани отново не намираха правилния подход към вратата на Васил Симеонов. Здравко Димитров нахлу в наказателното поле, но бе отлично блокиран от Пламен Крумов.

В 33-ата минута Арда поиска дузпа за нарушение на Ивайло Найденов срещу Иван Коконов. Спас Делев центрира в наказателното поле, след което защитникът на Левски и крилото на домакините имаха контакт помежду си, но главният съдия Станислав Тодоров не посочи бяата точка.

В следващите минути столичани се настаниха по-трайно в половината на Арда. Много активен в тези минути беше левия фланг, където действаше Здравко Димитров.

В 43-ата минута Спас Делев реши директно да стреля от пряк свободен удар, но Николай михайлов внимаваше и улови.

През това първо полувреме длъжници за Левски бяха Паулиньо и Станислав Иванов, които не търсеха топката, а Найджъл Робърта оставаше изолиран на въхра на атаката.

В добавеното време на първата част Здравко Димитров открадна една топка в средата на терена и изведе нидерландецът зад гърба за защитата на Арда, но изстрелът на нападателя попадна в ръцете на Васил Симеонов.