Арда поведе с 1:0 срещу Левски още в 8-та минута

Водещи, Спорт

Домакините стартираха агресивно, но първото положение бе за столичани. Още във 2-ата минута Здравко Димитров нахлу в наказателното поле и стреля под гредата, което принуди Васил Симеонов да избива решително в ъглов удар.

Веднага след това Спас Делев бе намерен в наказателното поле на столичани, но бе затворен умело от защитата на Левски.

В 8-ата минута Арда шокира Левски. След отлична атака през центъра, Спас Делев изведе Иван Коконов в наказателното поле. Крилото овладя и с точен удар в долния десен ъгъл откри резултата – 1:0.

Първите минути на двубоя минаха под диктовката на Арда. Домакините умело се възползваха от ентусиазма на публиката и успяха да притиснат съперника си. От своя страна „жълтите“ в този мач опитаха постепенно да успокоят темпото и да спечелят контрола на топката.