Служебно победа за „Арда“ след скандален мач с Молдова

Водещи, Спорт

Ватерполистите на „Арда“ взеха служебна победа в скандален мач с „Делфин“ – Молдова. Резултатът 5:0 беше присъден за кърджалийския отбор след некоректно поведение на молдовския треньор. След слаби първа и втора част и изоставане от 3:8, в третата и четвъртата част ватерполистите на Арда поведоха с 10:8. Мачът беше прекратен две минути преди края при резултат 10:10 от треньора на Делфин. Той накара ватерполистите си да прекратят играта и да излязат от басейна. След кратко съвещание съдиите присъдиха служебната победа за домакините от „Арда“.

От 13,30 часа кърджалийският отбор ще се изправи срещу „Левски“. Това е последната среща от коледния международен турнир по водна топка и на нея ще се определи победителя. До момента момчетата на „Арда“ нямат нито една загуба.