„BALKANSTROY“ наниза 10 гола и поведе след първи кръг на „Лига Кърджали“

Спорт

Момчетата на „BALKANSTROY“ се наложиха с 10:2 над обновения състав на „Global Net“ в двубой съпътстван с много положения и красиви отигравания. Безспорно новите попълнения в състава на „Global Net“ вдигат доста нивото на отбора и те със сигурност ще продължават да надграждат. В двубоя със страхотни прояви на вратата блесна стражът им Сурай Сали, а другото ново попълнение Ферди Мурад успя и да се разпише. Дежурното си попадение пък реализира капитанът Евгени Георгиев. За единият от фаворитите в надпреварата с пет гола се отличи Ферах Хайрула, като по този начин младокът поведе и в голмайсторската листа. Две попадения на сметката на сините добави капитанът Сюлейман Шефкет, а по веднъж се разписаха президента на тима Джейлян Али, Сабри Сабри и бившата деветка на „Арда“ от близкото минало – Юсеин Мустафа. Важно е да се отбележи, че в тима на „BALKANSTROY“ липсваха доста от основните фигури, но въпреки това липсата им не се усети. В откриващият двубой за деня отборите на ФК „Импулс“ и дебютантът ФК „Каприз България“ сътвориха голов трилър. Още през първата част паднаха цели девет гола, а крайният резултат 8:5 в полза на „Импулс“ сам по себе си говори за изключително атакуващият футбол, който поднесаха момчетата и на двата отбора. Направилият страхотен мач Аптула Аптула вкара две попадения за своя ФК „Каприз България“, а по едно попадение реализираха Боян Христов, Джанан Хасан и Костадин Чолаков. Интересното е, че последните двама показаха завидни умения и под рамката на вратата. За ФК „Импулс“ много добър мач записаха всички състезатели взели участие в двубоя. Показателно за това е и че освен вратаря им всеки един от състава се разписа в двубоя. Това сториха Мехмед Раим и Теодор Генков на два пъти, Хасан Али, Суат Алиев и капитанът Бекир Ергюн, който също записа на сметката си две попадения. В другият двубой за деня ФК „Мастило“ надви с 9:1 също доста обновения тим на „Pripek“. На пръв поглед изглежда така сякаш бяло червените са спечелили безпроблемно двубоя си, но това съвсем не бе така. Безапелационно първо полувреме за „Мастило“, в което Марио Ничев направи мечтан дебют реализирайки хеттрик. И когато всички бяха отписали припекчани те се върнаха в мача с гол на бившият футболист на „Мастило“ Венци Янев. При резултат 3:1 започна второто полувреме, но за изненада на всички с натиск на ФК „Припек“. Пропуски на атакуващите футболисти и намесите на Димитър Димитров, обаче отказаха момчетата от Припек. Нещата през втората част се получаваха доста добре за „Припек“ благодарение на добрите изяви на Венци Янев, Милен Башев и новопривлеченият Тодор Тошков. Може би преломен момент в срещата се оказа ползването на таймаут от страна на птезидентът на ФК „Мастило“ – Димитър Петков. Той даде наставления на своите, а малко след това влезе в игра и даде тон на головата фиеста в последните десетина минути от срещата. Самият той реализира три последователни попадения в рамките само на пет минути и по този начин успокои своите, които на свой ред реализираха още три попадения дело на Велислав Терзиев – 2 и Стефан Иванов. Невероятният ефект от влизането на терена, заедно с отбелязания хеттрик и адекватният таймаут, който поиска Димитър Петков му осигуриха и наградата „Футболист на седмицата“. Важно е да се отбележи, че Димитър съумя да постигне хеттрика си, въпреки малкото време, което прекара на терена. Екипът на БАМФ Кърджали честити на Димитър Петков, който ще получи наградата си в следващия кръг.!