„Арда” вкара 3, но допусна 4 гола от „Розова долина” в Казанлък

Водещи, Спорт

Главният рефер на двубоя Ангел Димитров(в средата) вбеси кърджалийските футболисти със съмнителните си отсъждания

Футболистите на „Арда” загубиха драматично с 3:4 от „Розова долина” в Казанлък в двубой от 31-я кръг на Югоизточната „В” група. Възпитаниците на треньора Петър Бумбаров показаха добра игра в сравнение с изминалите две срещи извън Кърджали, но главният рефер от Бургас Ангел Димитров им попречи да постигнат поне частичен успех.

Първото полувреме завърши с минимална преднина за „Розова долина”, след гол от далечно разстояние в мрежата на Шабан Исмаил. Във вторите 45 минути зрителите в казанлъшкия стадион видяха точно 6 попадения, 3 във вратата на домакините и толкова в тази на „Арда”. Голмайсторът на кърджалийския отбор Ахмед Осман успя да изравни в началото на второто полувреме след грешка на вратаря на казанлъчани, но домакините отвърнаха на удара и отново поведоха в резултата. Последваха нови две попадения, по една и в двете врати, като за „Арда” се разписа за втори път Осман в 62-ата минута. В оставащото време домакините получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, който бе реализиран от Павлин Карагитлиев. Отговорът на кърджалийския тим не закъсня и капитанът Ахмед Ахмед в 71-ата минута вкара фамозен от близо 40 метра. 5 минути по-късно пък Шабан Исмаил успя да парира по прекрасен начин нова дузпа, отсъдена в ущърб на „Арда”. В оставащите минути нервите на „розите” не издържаха и нападателят им Щерьо Щерев успя да контузи Исмаил, като влезе грубо с крака в тялото му при уловена топка. 22-годишният страж трябваше да напусне терена с носилка, а на негово място под рамката на вратата застана Янко Янев. Две минути преди края на срещата „Розова долина” стигна до така желаното попадение след перфектно разиграване и гол на Ахмед Феиков.

Треньорът на „Арда” Петър Бумбаров сподели пред „Арда нюз”, че е останал доволен от възпитаниците си, които са показали сърцата и коренно добра игра. „За съжаление тенденциозното съдийство на Ангел Димитров ни попречи да си тръгнем с положителен резултат от Казанлък”, пропищя от съдийството Бумбаров.

След тази загуба кърджалийският тим се смъкна на 9-то място с актив от 47 точки и голова разлика 61-48. Двубоят срещу Нефтохимик, който се очакваше да се изиграе тази сряда е отложен, тъй като бургазлии играят полуфинална среща за Купата на аматьорската лига. Така следващият мач на „Арда” е в неделя в Асеновград срещу местния „Асеновец”.